"Wakacje z misjami i językami" to propozycja dla najmłodszych członków Sercańskiej Rodziny Misyjnej, a więc dzieci i wnuków Darczyńców Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Uczestnikom naszych kolonii przybliżamy pracę misjonarzy oraz uwrażliwiamy na los ich rówieśników w krajach misyjnych. Zabiegamy również o obecność na kolonii misjonarzy, którzy dzielą się z nami doświadczeniami swojej pracy.
Każdy dzień kolonii zaczyna się i kończy modlitwą w kaplicy, bo bez żywej obecności Jezusa misje nie miałyby sensu. Nasze obozy wyróżnia też codzienna katecheza misyjna oraz lekcje języka angielskiego lub hiszpańskiego. W przewidzianym programie zajęć nie brakuje również zabaw na świeżym powietrzu oraz wycieczek poza teren ośrodka rekolekcyjnego.
Strona internetowa domu rekolekcyjnego: Dom rekolekcyjny Księży Sercanów (domrekolekcyjnykoszyce.pl).
17-23 sierpnia 2025 roku
Gdzie?
Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów w Koszycach Małych k. Tarnowa
Za ile?
Opłata wynosi 1250 zł
Chcesz zapytać o najbliższe "Wakacje z misjami i językami"? Skontaktuj się z nami:
Wiktoria Paszko
[email protected]
+48 600 668 607
RAMOWY PROGRAM DNIA:
8:00 - pobudka, modlitwy poranne, gimnastyka, śniadanie
10:00 - lekcja języka hiszpańskiego (z podziałem na grupy)
11:00 - katecheza misyjna
12:00 - Eucharystia
13:00 - obiad, a po nim zorganizowany czas wolny
18:00 - kolacja, zabawy integracyjne
21:00 - modlitwy wieczorne, cisza nocna
Nasze kolonie trwają sześć pełnych dni. Zaczynamy w niedzielę Mszą Świętą o godz. 18:00, a kończymy w sobotę obiadem o 13:00.
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
1. Czy koordynujecie dojazd dzieci na kolonię?
Nie. Dojazd i wyjazd jest orgaznizowany indywidulanie przez rodziców/opiekunów dziecka.
2. Czy na kolonie mogą jechać tylko dzieci lub wnuki Darczyńców misyjnych?
Nie. "Dzieci i wnuki" to tylko uproszczone hasło. Dzieci mogą być zgłaszane przez krewnych należących do Sercańskiej Rodziny Misyjnej (bez względu na stopień pokrewieństwa).
3. Czy na obóz mogę wysłać dziecko w wieku 8 lub 14 lat?
Tak. Jednak odpowiedzialność za taką decyzję przenosimy na rodziców dziecka. Nasze wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju wypoczynku pokazało, że zbyt małe dzieci tęsknią za domem, co objawia się np. częstym płaczem. Natomiast nastolatkowie mogą się nudzić, co czasem komunikują brakiem zaangażowania w kolonijne aktywności czy też nieposłuszeństwem wobec wychowawców. W powyższych przypadkach zastrzegamy sobie prawo odesłania dziecka do domu.
4. Czy dzieci mają dostęp do telefonów komórkowych?
Tak, ale ograniczony. Najczęściej dzieci otrzymują swoje telefony wieczorami, po kolacji, i w tym czasie wręcz zachęcamy dzieci do kontaktu z rodziną. W ciągu dnia telefony dzieci są złożone w depozycie, a w nagłych przypadkach rodzice mają możliwość kontaktu z wychowawcami.
5. Jak wygląda kwestia posiłków podczas kolonii?
Serwujemy: śniadanie, obiad, kolację oraz podwieczorek. Zapewniamy też dzieciom całodobowy dostęp do napojów: woda, herbata lub inne napoje.