W Dar es Salaam w miejscowości Tandale w Tanzanii pracują siostry i ojcowie biali. Misjonarze dostrzegają szczególne potrzeby mieszkańców i starają się im zaradzić. Poprosili nas o pomoc w wyposażeniu Centrum dla Kobiet Salome, a także zapewnienie stypendiów dla uczących się tam dziewcząt.
Prostytucja, aranżowane małżeństwa, przymusowa praca. Życie kobiet w wielu regionach Tanzanii w niczym nie przypomina europejskiego. Edukacja dziewczynek nie jest popularna. Córkę bardziej „opłaca się” wydać za mąż. Dzięki temu jej rodzina wzbogaca się o kilka lub kilkanaście sztuk bydła.
Większość dziewczynek zostaje żoną w bardzo młodym wieku. Zdarzają się przypadki, że wiejskie dziewczęta są wysyłane do miasta w celach zarobkowych. Najczęściej kończą jako służące lub prostytutki. Jedna praca od drugiej nie różni się wiele, bo w zakresie obowiązków służących często mieszczą się także usługi seksualne. Takie doświadczenia nie tylko zostawiają ślad w psychice. Konsekwencjami są często nieplanowane ciąże lub zakażenie wirusem HIV.
Dzielnica Tandale w Dar es Salaam to typowe wielkomiejskie slumsy, chociaż, jak zapewnia pracujący tam misjonarz o. Tomasz Podrazik, poziom życia z roku na rok się poprawia. Dzielnica nadal kojarzy się jednak z barami i ulicami, na których łatwo można trafić na dziewczyny sprzedające swoje ciało. Prostytutki są narażone na ostracyzm społeczny. Dlatego radą, wsparciem i zrozumieniem służy im siostra Cecylia Bachalska.
Na misji, która znajduje się nieopodal wielkiego bazaru, powstaje Centrum dla Kobiet Salome. Ma być to miejsce edukacji i aktywizacji zawodowej, szczególnie dla kobiet w kryzysie. Jest to alternatywa dla dziewcząt, które chcą skończyć z prostytucją i zacząć nowe życie. Centrum ma także pełnić rolę profilaktyczną. Wsparcie materialne, psychologiczne i możliwość zdobycia zawodu to realna szansa dziewcząt na uniknięcie życia na ulicy oraz zmianę pozycji w społeczeństwie.
Potrzebujemy środków na dokończenie budowy szkoły krawieckiej oraz wyposażenie jej w niezbędne sprzęty. Dla każdej absolwentki chcemy także kupić maszynę, aby po skończeniu szkoły mogła zarobić na własne utrzymanie. Pomóżcie nam zapewnić im lepsze życie!